Panel sanitarny Monolith marki Geberit

O grupie Geberit

Grupa Geberit jest europejskim liderem technologii sanitarnej, obejmującej swym zakresem systemy sanitarne i rurowe, wykonane w innowacyjny i trwały sposób, w ramach szeroko pojętej ekologii procesu produkcji. Produkty Geberit zaprojektowano zarówno do nowych budynków, jak i do już istniejących, przebudowywanych lub remontowanych i niejednokrotnie pozostają niewidoczne dla oka klienta po montażu. Dzięki swojej wysokiej jakości i niezawodności spełniają swoje funkcje przez długie lata.

Moduł sanitarny Monolith

Jednym z najnowszych produktów marki Geberit, przeznaczonych do montażu na ścianie są moduły sanitarne Geberit Monolith. Są to moduły z okładziną przednią ze szkła oraz okładziną boczną ze szczotkowanego aluminium, o wysokości metra. Monolith to urządzenie samonośne, umożliwiające wyrównywanie tolerancji budowlanych oraz wysokości do dwóch centymetrów. Monolith przeznaczony do wc został wyposażony w spłukiwanie dwudzielne z możliwością ustawienia ilości wody spłukującej, a także w pełną izolację przeciwzroszeniową. Przyłącze wody zostało umieszczone z boku, z lewej lub prawej strony. Proponowany system może służyć jako ciekawe i designerskie zastępstwo dla niskozawieszonych spłuczek natynkowych, muszli stojących z nasadzanymi spłuczkami natynkowymi, a także do zastosowania z przyłączem odpływu podłogowego czy z przyłączem odpływu ściennego.

geberit.pl

geberit.pl

Kwestie techniczne

System jest przeznaczony do montażu na gotowych podłogach, do zabudowy podczas renowacji. Ciśnienie wymagane w instalacji przy zastosowaniu systemu wynosi od 0,1 do 10 bar, a maksymalna temperatura przepływającej wody to 25 stopni Celsjusza. Komplet zawiera elementy spłuczki z osłoną przednią i boczną, zestaw przyłączeniowy wody z zaworem kątowym, kolano spłuczki, kolano odpływowe do toalety, złączkę przejściową, dwa pręty gwintowane M12 do zamocowania ceramiki, elementy mocujące do ścian masywnych oraz elementy mocujące do muszli wiszących. Panel sanitarny Monolith występuje w różnych kolorach, m.in. białym, czarnym czy miętowym, zatem dopasować go można kolorem do każdego stylu łazienki.

geberit.pl

geberit.pl

Te eleganckie, designerskie i innowacyjne moduły to sprawdzona technologia sanitarna w nowoczesnym wydaniu, przyciągający uwagę, ale również wypełniający lukę pomiędzy spłuczkami natynkowymi a podtynkowymi pozostając jednocześnie ekonomiczną alternatywą nie wymagającą wykonywania podtynkowej instalacji, ponieważ wykorzystuje instalację już wykonaną w danej łazience.