BOX podtynkowy marki Deante

Marka Deante wprowadziła na rynek swój nowy produkt. Jest to BOX podtynkowy, który pozwala na dopasowanie funkcjonalności łazienkowej armatury do własnych potrzeb użytkowników danej łazienki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skonfigurować dopasowany do indywidualnych potrzeb zestaw pod prysznic lub do wanny. Prezentowany produkt składa się z dwóch części, a mianowicie obudowy z mosiężnym korpusem, którą instaluje się w ścianie oraz elementów chromowanych, które są montowane na płytkach ściennych. Model termostatyczny pasuje do od jednego do trzech źródeł wypływu wody, natomiast model mieszaczowy można łączyć z dwoma lub trzema odbiornikami wody. Tworząc zestaw, użytkownik sam dobiera poszczególne elementy, zestawiając ze sobą różne wzory rozet i kształty głowic, dysz oraz słuchawek prysznicowych. W nowoczesnych łazienkach pragniemy cieszyć się pięknem i funkcjonalnością. Te dwie cechy łączą innowacyjne BOXy podtynkowe firmy Deante. Można je dowolnie komponować z głowicami, słuchawkami, dyszami czy wylewkami. Różne kształty rozet dają możliwość zaaranżowania wnętrza zgodnie z własnymi upodobaniami i najnowszymi trendami. BOXy podtynkowe można dowolnie konfigurować, tworząc produkt idealny. W pierwszej kolejności należy zadecydować, czy w łazience ma zostać zamontowany BOX mieszaczowy czy termostatyczny, a następnie wybrać kształt rozety i dźwigni.

box podtynkowy deante

deante.pl

BOX podtynkowy mieszaczowy z przełącznikiem natrysku ma wykończenie chromowe. Jest to bateria jednouchwytowa z klasą przepływu B czyli poniżej 25,2 l/min, w grupie akustycznej < 20 dB. Posiada 3-funkcyjny przełącznik natrysku z możliwością blokady na dwie funkcje. Wykonany jest z tworzywa sztucznego zabezpieczając mechanizm baterii i ułatwiając montaż, którego można dokonywać w ścianach murowanych i ściankach gipsowo-kartonowych. Głębokość montażu jest regulowana, a w zestawie znajdują się elementy do próby ciśnieniowej i przepłukiwania instalacji. BOX podtynkowy termostatyczny również posiada przełącznik natrysku i ma chromowe wykończenie. Jego klasa przepływu to S czyli poniżej 19,8 l/min, w grupie akustycznej poniżej 20 dB. Również posiada 3-funkcyjny przełącznik natrysku z możliwością blokady, ale na 1 lub 2 funkcje oraz regulacji przepływu wody. Jest to bateria termostatyczna z siedmioletnią gwarancją oraz głowicą o kącie obrotu 90°. Ze względu na bezpieczeństwo stosowania jest polecana dla rodzin z dziećmi. BOX podtynkowy termostatyczny składa się z obudowy z tworzywa sztucznego i mosiężnego korpusu, instalowanych w pierwszej fazie remontu. Następnie montuje się elementy natynkowe czyli rozetę i pokrętła, które są dostępne w kilku wzorach.

Rozwiązanie podtynkowe BOZ od Deante posiada wiele zalet. BOX jest łatwy w montażu i istnieje możliwość rozdzielenia instalacji na dwa etapy – wstępny i ostateczny. Wstępny to montaż obudowy BOXa z elementami wewnętrznymi, natomiast ostateczny to montaż elementów natynkowych. Jest to również rozwiązanie ponadczasowe, ponieważ podział produktu na obudowę z mosiężnym korpusem oraz designerskie elementy montowane natynkowo pozwala w dowolnej chwili zmienić aranżację wnętrza zmieniając część lub wszystkie chromowane części. BOX pozwala też zaoszczędzić w łazience nieco miejsca, nawet do 10 cm, ponieważ korpus z tworzywa sztucznego instalujemy w ścianie, podobnie jak przyłącza. A to daje nam dodatkowe centymetry w głąb strefy prysznica. BOX jest też rozwiązaniem uniwersalnym, ponieważ można go zestawiać z innymi elementami jak głowice czy słuchawki.Stabilność montażu zapewnia dwustopniowe mocowanie. Dzięki niemu obudowa jest stabilna. Nie musimy się też obawiać awarii. Gdy zaistnieje taka potrzeba, dojście do elementów w obudowie BOXa jest łatwe w każdej chwili. Wszystkie elementy zestawu podtynkowego zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dopracowane i dokładne, co wpływa na ich bezawaryjność. Specjalna uszczelka zapobiega zawilgoceniu ścian i okładziny.Dzięki regulacji możliwe jest dostosowanie głębokości montażu w zakresie do 25 mm.