Różne typy wanny w luksusowym wydaniu

Na hasło „wanna” mamy najczęściej prze oczami biały prostokąt ustawiony najczęściej pod jedną ze ścian łazienki. Jednak jest to jedynie podstawowe rozwiązanie, zaledwie namiastka możliwości jakie daje współczesne wzornictwo. Do wyboru mamy wanny dla jednej lub dwóch osób, narożne – zarówno asymetryczne, jak i symetryczne,  wykonane z metalu, akrylowe, drewniane, ceramiczne, a nawet z miedzi. Dominuje biel, ale nie brakuje też kolorowych rozwiązań – czerni, czerwieni, odcieni pastelowych, w kolorze drewna lub metalu. Wszystko zależy od naszego pomysłu na własną łazienkę, jej metrażu, a także, a może przede wszystkim, od zasobności naszego portfela.

www.sanitti.pl

www.sanitti.pl

Oto jakie rozwiązania mamy do wyboru jeśli chodzi o wannę. Może to być model wolnostojący – np. o owalnym kształcie. Wówczas taka wanna wolnostojąca jest centralnym elementem wystroju wnętrza. Należy mieć na uwadze, że jest to rozwiązanie raczej do większej łazienki, bo wanna wolnostojąca zajmuje relatywnie więcej miejsca niż ta umieszczona pod ścianą. Do tego dodatkowo potrzebujemy specjalnej baterii do wanny wolnostojącej, która też jest wolnostojąca. Zamontowanie tego typu wanny wymaga jednak odpowiednich przygotowań technicznych. W miejscu gdzie ma ona stanąć musi się znaleźć instalacja ciepłej i zimnej wody, a także kanalizacyjna. Jeśli dopiero budujemy dom, od razu zastosujmy takie podłączenie, jeśli jesteśmy zdecydowani na wannę wolnostojącą. Wówczas rury zostaną poprowadzone w podłodze, zanim wykonane zostaną wylewki. W już istniejącej łazience rurę możemy ukryć w niewielkim podeście, na którym postawimy wannę.

Możemy też wybrać wannę z nietypowego materiału, co zapewni nam oryginalny i niepowtarzalny wystrój łazienki. Może to być wanna z drewna, szkła, kamienia czy metalu, jak np. miedź. Wymaga na jednak więcej zachodu niż wanna z materiałów tradycyjnych, ponieważ do jej pielęgnacji należy stosować tylko środki polecane przez producentów.

Nasza wanna może też mieć dodatkowe funkcje, jak np. hydromasaż. W ramach takiej funkcjonalności mogą być montowane dysze powietrzne lub wodne albo też kombinacja obu. Wybierając wannę z hydromasażem należy pamiętać o przyłączeniu do niej prądu. Musi to być odrębny obwód elektryczny z własnym bezpiecznikiem różnicowoprądowym. Takie podłączenie powinien wykonać elektryk z uprawnieniami.