Z jakich materiałów może być wykonany zlewozmywak? cz. II

Druga grupa materiałów na zlewozmywaki to wszelkiego rodzaju kompozyty, które są materiałami przede wszystkim bardzo trwałymi, a przy tym dają możliwości aranżacyjne ze względu na swoje różne faktury i możliwości kolorystyczne. Taki zlew trudno uszkodzić, nie wpływają też na jego wygląd czy kolor używane do zmywania środki chemiczne czy wysoka temperatura. Zaletą kompozytu, który niejednokrotnie doskonale imituje kamień naturalny jest to, że nie jest on porowaty, przez co nie utrzymuje zabrudzeń oraz nie chłonie wody. Kompozyty są ponad to lekkie i mają olbrzymie możliwości jeśli chodzi o kształtowanie z nich zlewów. Oczywiście wymagają odpowiedniej konserwacji i dbałości, aby z czasem nie odbarwiały się, co dotyczy szczególnie tych o jasnych odcieniach.

zlewozmywak kompozytowy

deante.pl

Przejdźmy teraz do ceramiki jako materiału na zlewozmywaki. Jest to materiał bardzo popularnie wykorzystywany np. w Stanach Zjednoczonych, gdzie modne są tego typu rozwiązania w kuchniach. Współczesna ceramika powstaje w wyniku bardzo zaawansowanych procesów technologicznych, co czyni ją bardzo twardą, a przez to odporną na zarysowania. Jest też łatwa w czyszczeniu, odporna na działanie detergentów oraz wysokie temperatury. I chociaż modele ceramiczne dostępne są zazwyczaj w różnych odcieniach bieli, to zdarzają się też modele w innych barwach. Wadą modeli z ceramiki jest jednak ich cena, ponieważ są to produkty z wyższej półki. Jednak ich trwałość i pozostałe zalety, także te estetyczne i stylistyczne, mogą przekonać niektórych inwestorów do ich zakupu.

Warto wspomnieć jeszcze o zlewozmywakach wykonanych ze szkła. Można je wykorzystać w oryginalnych i odważnych aranżacjach kuchennych, ponieważ bywa ono niezwykle kolorowe. Zlewozmywaki wyprodukowane z wykorzystaniem szkła mogą być zarówno klasyczne w formie, jak i zupełnie zwariowane i oryginalne. I chociaż szkło kojarzy się z kruchością, to zdecydowanie nie powinniśmy się go obawiać, ponieważ modele szklane są wykonane ze szkła hartowanego, które przy ewentualnym stłuczeniu rozsypuje się na bardzo drobne kawałeczki, które nie są ostre i nikogo nie pokaleczą.