Systemy Grohe Red Mono i Duo

System Grohe Red to nowoczesna bateria, która pozwala pobierać wrzątek bezpośrednio z kranu. Nie musimy czekać na jej zagotowanie w czajniku i możemy bezpośrednio wodą z kranu zaparzyć kawę czy herbatę. System jest dostępny w dwóch wariantach – mono, który służy tylko do czerpania wrzątku – wówczas baterię montujemy obok zwykłej baterii zlewozmywakowej oraz w wersji duo z dwoma kurkami do czerpania zarówno wrzątku jak i zwykłej wody mieszanej. Oba modele baterii są wyposażone w tytanowy bojler o pojemności 4 lub 8 litrów oraz System Grohe CoolTouch chroniący korpus baterii przed nagrzaniem i eliminujący ryzyko poparzenia wrzątkiem. Grohe Red dostarcza tylko tyle wody wrzącej, ile potrzebujemy w danej chwili, zatem zużycie wody i energii jest mniejsze niż w czasie gotowania wody w czajniku czy garnku.

bateria kuchenna z wrzątkiem

materiały Grohe

Gdy zastanowimy się ile razy w ciągu dnia musimy gotować wodę w kuchni – gdy chcemy napić się filiżanki kawy, przygotować makaron do zupy czy ugotować ziemniaki do drugiego dania. Dzięki nowoczesnemu systemowi Grohe Red możemy czerpać wodę o temperaturze 100 º C bezpośrednio z baterii kuchennej, bez konieczności czekania – do trzech lub sześciu litrów na raz, w zależności od wielkości bojlera. Jest to zatem rozwiązanie proste, ekonomiczne i zbalansowane pod względem energetycznym. Możemy wybrać najbardziej pasującą opcję, bo System Grohe Red to prawdziwa innowacja, która sprawi, że z baterii zlewozmywakowej popłynie nie tylko zwykła woda zmieszana ale również wrzątek, dzięki czemu kuchnia zyska na funkcjonalności i wygodzie, a my zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Temperatura baterii jest bezpieczna także dla małych dziecięcych rączek dotykających czasem rzeczy, których nie powinny, ponieważ zastosowano system ChildLock. Blokada ChildLock nie wyklucza całkowicie możliwości poparzenia, ale czyni to praktycznie niemożliwym. Aby uruchomić przepływ wody o temperaturze 100 ° C, trzeba najpierw przesunąć w bok specjalną blokadę i dopiero wtedy przekręcić uchwyt, który włącza wrzątek. System został stworzony z myślą o ochronie dzieci, poddano go niezależnym testom i uzyskał certyfikat bezpieczeństwa.

Grohe Red to oszczędność w naszym domu i zysk dla środowiska. System Red udowadnia, że wygoda i ochrona środowiska nie muszą się wzajemnie wykluczać. Inaczej niż w przypadku gotowania wody w czajniku lub na kuchence, system Red dostarcza tylko tyle wrzątku, ile potrzebujemy, dzięki czemu zmniejszamy zużycie wody i energii, a tym samym oszczędzamy na rachunkach.

Aby jeszcze poprawić smak wrzątku płynącego z baterii Grohe Red, można do niej podłączyć zintegrowany, czterostopniowy system filtracji o wysokiej wydajności. Filtry Grohe Red oczyszczają wodę z metali ciężkich takich jak ołów i miedź oraz usuwają substancje, które psują jej zapach i smak, jak chlor i związki organiczne. Teraz herbata i kawa będą smaczniejsze niż kiedykolwiek. Wydajność filtra to 600, 1500 lub 3000 litrów.

W systemie baterii Grohe Red zastosowano  SilkMove, który zapewnia płynną i precyzyjną obsługę baterii gwarantującą komfort użytkowania na wiele lat. StarLight to trwała, chromowana powierzchnia wyjątkowo odporna na zanieczyszczenia i zarysowania, a Enhanced Water to najwyższa jakość wody bezpośrednio z kranu w kuchni – oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska. Titanium Inside to wszystkie bojlery z kolekcji Grohe Red wykonane z tytanu.