Red Dot Award 2015 dla Franke Crystal

Red Dot Award to prestiżowa nagroda w świecie designu, która podkreśla jakość i oryginalność produktów, utwierdzając klientów w dokonywaniu najlepszego wyboru, a dla producentów będąc powodem do dumy i potwierdzeniem słuszności obranych kierunków wzorniczych i funkcjonalnych.

materiały prasowe Franke

materiały prasowe Franke

Tegoroczną nagrodę przyznano zlewozmywakowi Franke Crystal 214, który otrzymał tym samym rozpoznawany na całym świecie znaczek z czerwoną kropką. Jurorzy zwrócili uwagę na oryginalne przełamanie surowości stali szklanymi elementami, idealnie wpasowanymi w zagłębienia zlewozmywaka oraz proste, geometryczne linie. Kształt
zlewozmywaka Franke Crystal 214 to efekt nowoczesnego podejścia do tworzenia armatury kuchennej, wyrażonego w każdym detalu. Dzięki temu Crystal urzeka pięknem i minimalistyczną formą, stanowiąc kwintesencję szwajcarskiej precyzji w podejściu do wyboru materiałów, co sprawia, że jest to doskonały wybór na długie lata.

materiały prasowe Franke

materiały prasowe Franke

O Franke Crystal

Zlewozmywak Franke Crystal to dzieło projektanta Mario Ferrarini.  Został wykonany z trwałej stali szlachetnej oraz czarnego szkła. Takie połączenie materiałów doskonale podkreśla unikalny charakter każdego z nich oraz eksponuje niecodzienne w zlewozmywaku przenikanie się płaszczyzn. Szklane akcenty dodatkowo skrywają przelew i odpływ, dzięki czemu projektant uzyskał perfekcyjną geometrię zlewozmywaka i harmonię wszystkich jego elementów.

materiały prasowe Franke

materiały prasowe Franke

O nagrodzie

Red Dot Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród wzornictwa przemysłowego. Dodatkowo rangi dodaje fakt, że w tym roku odbyła się jubileuszowa, sześćdziesiąta edycja konkursu, w którym jury złożone ze specjalistów designu i krytyków, poszukuje doskonałości i wyróżnia najlepsze produkty.