Łazienka idealnie umeblowana

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu na czynnościach higienicznych, a także relaksie. Często przechowujemy tu także mnóstwo rzeczy niezbędnych do tych czynności, jak kosmetyki, środki czystości,  akcesoria łazienkowe czy zapasowe ręczniki i środki higieny. Zatem ważne jest, aby łazienka była przestronna, a także odpowiednio urządzona. Dlatego wybór szafek do łazienki nie zawsze jest taki prosty. Dobierając je do pomieszczenia musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, a przede wszystkim praktyczność zastosowanych rozwiązań, sposób wykonania oraz użyte materiały.

Bardzo ważne jest dobranie mebli łazienkowych pod wymiar pomieszczenia, dlatego przed dokonaniem zakupu należy zmierzyć swoją łazienkę, aby odpowiednio dobrać do niej meble. Szafka montowana pod umywalką najlepiej, aby nie sięgała do samej ziemi, co zapewni łatwiejsze utrzymanie czystości i sprzątanie, a do tego w przypadku niewielkich łazienek, optycznie powiększy przestrzeń.
Warto zastanowić się nad tym, czy właśnie wybrać szafki wiszące czy stojące. Do mniejszych pomieszczeń dobrze sprawdzą się szafki zarówno stojące, jak i wiszące – dzięki nim będziemy mieć więcej przestrzeni użytkowej, dzięki czemu zmieścimy w środku więcej kosmetyków czy naszego sprzętu. Oprócz wyglądu i rodzaju szafek ważne jest również to, z czego wykonano meble do łazienki. Najlepsze są takie tworzywa, które są odporne na działanie wody oraz wilgoci. Świetnie sprawdzą się meble wykonane ze szkła, tworzywa sztucznego czy specjalnie zabezpieczonego drewna. Dodatkowo można także postawić na sztuczne materiały, jak metal czy laminowane płyty wiórowe. Są one bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych, zatem idealnie sprawdzą się w pełnym wilgoci pomieszczeniu, jakim jest łazienka.

allto.pl

allto.pl

W umeblowaniu łazienki istotne są także dodatki, jak okucia mebli, które mogą zapewnić optymalny komfort ich użytkowania. Można wybrać modele, które posiadają specjalne domykanie, ciche prowadnice sprawią, że odtąd szafki same będą się zamykać i delikatnie prowadzić. Należy pamiętać, że szafki łazienkowe to wybór na całe lata. Musimy zapewnić sobie maksimum swobody i użyteczności, dlatego meble powinny być w pełni funkcjonalne.

Reasumując, idealna szafka łazienkowa powinna być przede wszystkim odporna na wilgoć i ciepło. Wybierając więc meble drewniane musimy zadbać o to, by były one odpowiednio impregnowane i lakierowane. Dobrze też, jeśli nie dotykają one bezpośrednio podłogi, tylko stoją na przykład na aluminiowych nóżkach. Druga kwestia to komfort codziennego użytkowania. By został on osiągnięty drzwiczki szafek powinny się zamykać i otwierać możliwie lekko, a także mieć mocne zawiasy i poręczny uchwyt. Najlepiej, jeśli w meblu będzie przynajmniej kilka półek lub przegródek, dzięki którym łatwo zachowa się porządek we wszystkich akcesoriach łazienkowych takich jak szczotki do włosów, maszynki do golenia, drobne kosmetyki. Ważna jest też pojemność szafki i jej głębokość. Liczy się to zwłaszcza wtedy, gdy w jej wnętrzu chcemy umieszczać duże, grube ręczniki i inne tego typu rzeczy. Warto również zainwestować w przynajmniej jedną półkę mającą większą wysokość, na której pionowo ustawimy wszystkie kosmetyki i środki czystości umieszczone w wysokich pojemnikach. Szeroki wybór mebli łazienkowych znajdziemy tutaj.