Łazienka bez barier dzięki serii Vital od Deante

Obecnie rynek produktów łazienkowych jest pełen różnego typu udogodnień dla osób niepełnosprawnych ruchowo, jak i dla osób starszych, których możliwości ruchowe staja się wraz z wiekiem coraz bardziej ograniczone. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego wyposażenia łazienki i różnych akcesoriów, codzienne korzystanie z łazienki lub toalety nie powinno sprawiać problemów niepełnosprawnemu lub niedołężnemu użytkownikowi. Takie osoby z dysfunkcjami ruchowymi zazwyczaj najbardziej boleśnie odczuwają wszelkie niedogodności. Jedną z firm, która wprowadziła do swojej oferty produkty dla osób niepełnosprawnych jest Deante ze swoją serią produktów o nazwie Vital. Produkty tej serii podnoszą komfort korzystania z łazienki w grupie najbardziej wymagających użytkowników.
Jednym z najważniejszych elementów dobrze urządzonej przestrzeni, przeznaczonej dla osób z dysfunkcjami ruchowymi, są niewątpliwie odpowiednio dobrane sprzęty, a te z kolekcji Vital zapewnią wygodę i możliwość samodzielnego korzystania z łazienki.

łazienka dla niepełnosprawnych

deante.pl

Ceramika z serii Vital została zaprojektowana z dbałością o szczegóły, a w tym nie tylko wygląd i estetykę, ale przede wszystkim o właściwe proporcje i ergonomiczne kształty ułatwiające codzienną toaletę. Umywalka posiada specjalne wgłębienie, pozwalające osobom poruszającym się na wózku, przysunąć się do samej krawędzi urządzenia, a odpowiednia szerokość i wyprofilowane brzegi umożliwiają podparcie się podczas mycia rąk i zębów. Z kolei podwieszana miska ustępowa posiada wydłużoną konstrukcję, dostosowaną do przesiadania się z wózka inwalidzkiego na toaletę. Dodatkowym atutem jest specjalny otwór umieszczony w przedniej części miski, który nie krępuje ruchów i tym samym ułatwia intymne czynności higieniczne.Z kolei otwory rozmieszczone dookoła muszli zapewniają idealne spłukiwanie. Miskę ustępową Vital można skompletować z wygodną deską wolnoopadającą.

Najnowsze produkty ceramiczne są kontynuacją serii Vital, obejmującej uchwyty i siedziska dla niepełnosprawnych. Ceramikę wyróżnia doskonała jakość, przejawiająca się starannym, gładkim wykończeniem i wyrazistą, białą barwą szkliwa. Umywalkę i toaletę Vital obejmuje 10-letnia gwarancja. Miska ustępowa dla osób niepełnosprawnych Vital ma szerokość 368 mm, długość 680 mm oraz wysokość 345 mm. Deska wykonana jest z materiału o nazwie duroplast. Oferowana miska ustępowa ma charakter wiszący.

łazienka dla niepełnosprawnych

deante.pl

Ważnym elementem wyposażenia łazienki dla osoby z dysfunkcjami ruchu są różnego rodzaju siedziska i uchwyty umożliwiające wygodne, a przede wszystkim bezpieczne korzystanie z tego pomieszczenia. Przykładem jest tu siedzisko przyścienne składane w brązowym wykończeniu, wykonane z kompozytu drewno-tworzywo WPC, o wymiarach 30 x 30 cm.  Ważnym elementem łazienki jest także umywalka. Ta z serii Vital ma charakter wiszący i białe wykończenie. Jej wymiary to szerokość 495 mm, długość 605 mm oraz głębokość 200 mm. Jest dostosowana do jednootworowych baterii umywalkowych i wyposażona w przelew.