Jak wybrać wannę?

Miłośnicy kąpieli muszą posiadać w swojej łazience wannę. Jak ją wybrać, aby cieszyła swoją obecnością? Przede wszystkim wanna musi być wygodna czyli odpowiedniej wielkości. Standardowe wanny mają wymiary 170×70 cm, ale jeśli mamy więcej miejsca, warto zainwestować w jeszcze większy produkt. Do większości łazienek pasują standardowe wanny prostokątne, które można łatwo zestawiać z innymi sprzętami i elementami wyposażenia i wystroju łazienki. Wymiary można dopasować do danego pomieszczenia – np. jego szerokości. Najefektywniej wykorzystamy przestrzeń w łazience, stawiając wannę wzdłuż jednej ze ścian.

www.ikirov.ru

www.ikirov.ru

Wbrew pozorom wanna narożna nie ma aż tak uniwersalnego charakteru i powinno się ją stosować tylko w szczególnych przypadkach, gdy chcemy uzyskać po skosie większą wannę mając do dyspozycji dwie krótsze ściany. Może to tak czy inaczej utrudnić aranżację i stworzyć niewykorzystane powierzchnie, z którymi nie da się nic zrobić – do obłego boku takiej wanny nie można nic dostawić – szafki czy kabiny prysznicowej. Taka wanna nie będzie też stylistycznie pasowała do modnych umywalek i sedesów o geometrycznych, prostych liniach.

Z kolei modele wanien wolnostojących nadają się jedynie do na prawdę dużych łazienek. Można jeszcze postawić na wannę wbudowaną w podłogę, ale trzeba mieć na uwadze, że musi to być projekt ujęty na etapie projektowania domu, a poza tym z takiej wanny mniej komfortowo się wychodzi