Deszczownica Orion marki KFA

Deszczownica nazywana też deszczownią to zestaw prysznicowy montowany na stałe pod sufitem lub na ścianie, który od zwykłej słuchawki prysznicowej odróżnia wielkość i rodzaj strumienia. Nowoczesne deszczownice mają efektowny design, są eleganckie, a przy tym niewiele droższe od zwykłych słuchawek prysznicowych. Niewątpliwą zaletą, ale także główną cechą deszczownicy jest to, że nie tylko ma funkcję użytkową czyli służy do mycia, ale również przyjemnie odpręża przez masaż spadających rzęsiście kropel wody. Zatem dzięki kąpieli pod deszczownicą odnosi się wrażenie znajdowania się w strugach ciepłego, przyjemnego deszczu. Dodatkowym atutem użytkowania deszczownicy jest to, że strumień wody płynący z góry na całe ciało powoduje, że mamy dwie ręce wolne, co ma kluczowe znaczenie dla osób starszych czy z dysfunkcjami ruchu. Nowoczesne deszczownice pozwalają też na oszczędność wody, a przez to i pieniędzy, ponieważ są wyposażone w perlatory. Myjąc się mamy wrażenie, że płynie dużo wody, chociaż w rzeczywistości zużywamy jej dużo mniej.

KFA 841-193-00

materiały producenta

W nowoczesne trendy designu i funkcjonalności deszczownic wpisuje się marka KFA ze swoimi produktami. Przykładem jest tu deszczownia do baterii natryskowych KFA Orion o kwadratowym kształcie i wymiarach 190×190 mm.

KFA 841-193-00-1

To deszczownica z jednym rodzajem strumienia, przegubowa, z ramieniem o wysokości regulowanej w przedziale między 920 a 1300 mm. Zasięg jej ramienia to 340 mm. Natrysk jest przesuwny, z kwadratową rączką o wymiarach 80 x 80 mm, z chromowanym wężem o długości 1400 mm oraz krzyżakowym przełącznikiem strumienia wody między deszczownicą a rączką prysznicową. Deszczownię wyposażono w funkcję czyszczenia easy clean. Model Orion montuje się na ścianie. Wykonany został z mosiądzu, w ubarwieniu chrom. Można go kupić tutaj.